1LT Naturel Birinci Zeytinyağı/Natural First Olive Oil(土耳其纯天然一级橄榄油) eShow Global
1LT Naturel Birinci Zeytinyağı/Natural First Olive Oil(土耳其纯天然一级橄榄油)

Sarıoğlu Zeytinyağı

Sarıoğlu Zeytinyağı

Turkey    City:Aydin

Contact information
Visible after login
Product Promotion Page
Comment
Product Details

橄榄油的好处:

1-预防癌症,降低患癌症的风险。

2刷新皮肤,缓解皮肤干燥,延缓衰老。

3-防止脱发,滋养发根,强壮发质。。

4-它对消除孕妇前后的龟裂非常有效。

5-它降低了心脏病发作的风险,因为它降低了血管阻塞的风险。

6-让您像健康减肥一样。。

橄榄油在古代世界中被称为altın液态金ada,它还有许多其他好处。

购买橄榄油的注意事项:掺假(欺诈性混合物):

如今,在向消费者提供橄榄油的过程中,欺诈性混合物已成为人类健康面临的最大也是最危险的问题。橄榄油可以直接与其他植物油(向日葵油,棉油,低芥酸菜子油等)混合。这样做的主要原因是雄心壮志。之所以使用这种方法,是因为其他植物油要便宜得多。但是,这可能导致危险的疾病,甚至导致死亡的死亡事件。购买橄榄油时,这应该是首要考虑因素。为了使它免受可靠的品牌影响,最重要的是从制造商那里购买橄榄油。通过盐分析和冷冻分析,可以轻松快捷地完成橄榄油的欺诈混合物。通过看,闻和品尝,难以理解的混合物。在这种情况下,请立即致电农业部食品部门。

如今的价格,用于广告和橄榄油功能的许多术语都是以高价生产和出售的。橄榄油的最重要特征是它是由天然和成熟的橄榄制成的。

食用橄榄油的类型:

土耳其农业部食品浓缩橄榄油和果渣油公报(公报号:2017/26)

1-天然特级初榨橄榄油:适合直接食用,游离脂肪酸油酸含量为100克。油不超过0.8克。 (天然)

2-天然第一橄榄油:100克适合直接食用的油酸游离脂肪酸。油不超过2.0克。 (天然)

3-精制橄榄油:通过不引起天然甘油三酸酯结构变化的方法精制粗制橄榄油所得的游离脂肪酸以每100克油酸表示。 Da不超过0.3克油(非常适合油炸。大型工业企业制造)

4-里维拉橄榄油:它由精制橄榄油和适合直接食用的天然橄榄油的混合物组成,其游离脂肪酸在100克油酸中的含量不超过1.0克。 (适合油炸。适用于大型工业企业)

购买橄榄油时,应选择适合自己口味和用途的橄榄油类型。不要考虑价格和广告条款。这可能会导致您购买昂贵或欺诈性的橄榄油。


Zeytinyağının faydaları:
1-kanseri önler, kanser oluşma riskini azaltır. 
2-cildi yeniler, cilt kuruluğunu giderir, yaşlanmayı geciktirir. 
3-saç dökülmesini önler, saç köklerini besleyerek güçlendirir. 
4-bayanlarda hamilelik öncesi ve sonrasında çatlakların giderilmesinde oldukça etkilidir. 
5-damar tıkanıklığı riskini azalttığından kalp krizi riskini minimuma indirir. 
6-sağlıklı olarak kilo vermenizi sağlar. 

Antik dünyada “sıvı altın” olarak adlandırılan zeytinyağının daha birçok faydası vardır. 

Zeytinyağı alırken dikkat edilmesi gerekenler hususlar: tağşiş (hileli karışım): 
Günümüzde zeytinyağının tüketiciye arzında en büyük ve insan sağlığı açısından en tehlikeli sorun hileli karışımdır. Zeytinyağı diğer bitkisel yağlar(ayçiçek yağı, pamuk yağı, kanola yağı vb) ile direk karışım yapılabilir. Bunun başlıca sebebi daha çok kazanç hırsıdır. Diğer bitkisel yağlar çok daha ucuz olduğundan bu yola başvurulmaktadır. Ancak buda tehlikeli hastalıklara ve hatta ölümle sonuçlanan üzücü olaylara sebebiyet verebilir. Zeytinyağı alırken ilk dikkat edilmesi gereken kriter bu olmalıdır. Bundan korunmak için zeytinyağını güvenilir, markalı en önemlisi üretici firmalardan almaktır. Zeytinyağında hileli karışım olup olmadığını tuzruhu analizi ve donma analizi ile kolay ve hızlı şekilde yapılabilir. Hileli karışım bakarak, koklayarak ve tadarak anlaşılmaz. Bu gibi durumlarda derhal tarım bakanlığının alo gıda 174 hattını arayınız. 
Fiyatı Günümüzde zeytinyağında reklam ve özellik olarak kullanılan birçok terim üretilerek zeytinyağı yüksek fiyatlara satılmaktadır. Zeytinyağının en büyük özelliği doğal ve olgunlaşmış zeytinden üretilmiş olmasıdır.(örnek:olgunlaşmamış portakalın suyu içilirmi) 
Yenilebilir zeytinyağı çeşitleri: 
Tarım bakanlığı türk gıda kondeksi zeytinyağı ve prina yağı tebliği(tebliğ no: 2017/26) 
1-natürel sızma zeytinyağı: doğrudan tüketime uygun, serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gr. Da 0,8 gramdan fazla olmayan yağlar. (doğaldır) 
2-natürel birinci zeytinyağı: doğrudan tüketime uygun serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gr. Da 2,0 gramdan fazla olmayan yağlar. (doğaldır) 
3-rafine zeytinyağı: ham zeytinyağının doğal trigliserid yapısında değişikliğe yol açmayan metotlarla rafine edilmeleri sonucu elde edilen serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gr. Da 0,3 gramdan fazla olmayan yağdır.(kızartmalar için idealdir. Büyük sanayi işletmelerinde yapılır) 
4-riviera zeytinyağı: rafine zeytinyağı ile doğrudan tüketime uygun natürel zeytinyağları karışımından oluşan ve serbest yağ asitliği oleik asit cinsinden her 100 gr da 1,0 gramdan fazla olmayan yağdır. (kızartmalar için idealdir. Büyük sanayi işletmelerinde yapılır) 

Zeytinyağı alırken damak tadınıza ve kullanım amacınıza uygun olan zeytinyağı çeşitini tespit ederek alınız. Fiyat ve reklam amaçlı kullanılan terimleri dikkate alarak alım yapmayınız. Bu sizin pahalı veya hileli karışım olan zeytinyağı almanıza sebebiyet verebilir.

Comment
Comment